Archiwum

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia

Sci-fi z Keanu Reeves'em w roli głównej. „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” to nowa wersja filmu fantastyczno-naukowego z 1951 roku. Jennifer Connelly wciela się w doktor Helen Benson, która poznaje Klaatu (Keanu Reeves) - kosmitę usiłującego ostrzec Ziemian przed katastrofą. Gdy władze odmawiają Klaatu spotkania z przedstawicielami ONZ i traktują go jak wroga, Helen i jej pasierb (Jaden Smith) dowiadują się, że nie ma on złych zamiarów. Od doktor Benson zależy los całej planety – musi przekonać przybysza, że Ziemianie zasługują na to, by ich ocalić. Pytanie brzmi, czy nie jest już na to za późno…
czytaj więcej »

Avatar

Film sci-fi. Największy przebój kinowy w dziejach kina w reżyserii Jamesa Camerona. Rok 2154. Jake Sully (Sam Worthington), sparaliżowany były żołnierz piechoty morskiej, otrzymuje szansę odzyskania zdrowego ciała. Jedzie na specjalną misję militarną na Pandorę, księżyc planety Polyphemus w układzie Alfa-Centauri.
czytaj więcej »

2012

Rok 2009. Naukowcy odkrywają, że na Słońcu dochodzi do silnych burz. Zjawisko może mieć katastrofalne skutki dla przyszłości Ziemi. Badacze powiadamiają o tym przywódców wszystkich państw. Rok później część z nich ma już ustalony plan postępowania na wypadek zagłady. Pisarz Jackson Curtis przez przypadek wpada na trop projektu. Jest wstrząśnięty tym, że władze od dawna wiedzą o zbliżającym się końcu świata. Budują statki, które zabiorą na pokład wybrane osoby.
czytaj więcej »

Braveheart - Waleczne Serce

Epos filmowy z historii średniowiecznej Szkocji skoncentrowany wokół postaci Williama Wallace’a (Mel Gibson), legendarnego patrioty walczącego przez całe życie o niepodległość swojej ojczyzny. Wielkie widowisko filmowe, charakteryzujące się pełnymi pasji i rozmachu scenami batalistycznymi. Ogromny sukces kasowy i powszechne uznanie krytyki, a przede wszystkim: 11 nominacji i 5 Oscarów - w tym nagroda dla najlepszego filmu roku a także za najlepszą reżyserię dla Mela Gibson oraz za zdjęcia, autorstwa Johna Tolla („Wichry namiętności”).
czytaj więcej »

Terminator 3: Bunt Maszyn

Wielki przebój kinowy. Trzecia odsłona kultowego cyklu. Dziesięć lat po wydarzeniach z drugiej części, dorosły już John Connor (Nick Stahl) żyje w przeświadczeniu, że dzień zagłady nie został do końca powstrzymany. Jego przeczucia okazują się słuszne, gdy z przyszłości po raz trzeci zostaje wysłany robot, T-X (Kristianna Loken), który przybiera postać pięknej kobiety...
czytaj więcej »
1 2 3 4 ...  54